zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Cosmelan®

Cosmelan®

Zabieg małoinwazyjny. 
Nie wymaga specjalego przygotowania.
Promieniowanie słoneczne, zaburzenia hormonalne, stosowanie leków światłouczulających, a nawet kosmetyki zawierające alkohol – mogą być przyczyną pojawiania się na naszej skórze przebarwień.  Mimo że są bezbolesne i niewyczuwalne w dotyku, stanowią one uciążliwy problem .Głównym wskazaniem jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym. Ciemne plamy i piegi na twarzy, dekolcie, dłoniach, czy przedramionach to już nie problem dla nowoczesnej kuracji Cosmelanem®. To obecnie najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza na świecie kuracja pozwalająca pozbyć się przebarwień oraz piegów,przywracającą równowagę skórze tłustej i mieszanej, a także wykazująca właściwości odmładzające i liftingujące skórę.Jej skuteczność została wyróżniona prestiżową nagrodą „Perła Dermatolgii Estetycznej” w 2007 i 2008 roku. . Badania wykazują, że w około 95% przypadków usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione, istniejące od lat. Cosmelan® jest  skuteczny ponieważ:

  •  zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
  •  jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry
  •  może być wykonywana o każdej porze roku
  •  jest bezpieczna.

Cosmelan® stosuje się również jako kurację odmładzającą.
Zabieg oprócz wyrównania kolorytu cery, intensywnie stymuluje odnowę kolagenu - po kuracji (ok. 21 dni) skóra jest gładka, promienna i wyraźnie odmłodzona
Cosmelan® to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych metod zwalczania przebarwień. Jej efekty widoczne są już po miesiącu.
Jest skuteczna nawet w przypadku zmian, które powstały przed wielu laty.Terapia Cosmelan® Składa się z zabiegu w gabinecie i kuracji domowej.Terapia przebiega dwuetapowo:
I etap: W GABINECIE: tu lekarz przeprowadza zabieg oczyszczający i odtłuszczający skórę, a następnie nakłada maskę Cosmelan 1 , które kolorem przypominają ciemny fluid, którą następnie samodzielnie usuwamy w domu po określonym przez lekarza czasie (w zależności od fototypu skóry Pacjenta-5-6 godz.)
II etap W DOMU: kontynuuje się terapię w domu, stosując zalecony przez lekarza specjalny krem. Tak więc Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą (czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg ), następnie nakładamy krem Cosmelan 2  (przez 2-3 miesiące od zabiegu- według schematu dobranego przez lekarza).
W ciągu pierwszych dni po zabiegu skóra może pozostawać podrażniona i zaczerwieniona. Wtedy następuje też silne złuszczanie naskórka, które łagodzi stosowanie zaleconych przez lekarza preparatów.Terapia Cosmelanem® jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Nie można jej przerywać ani mechanicznie przyśpieszać złuszczania naskórka. Może to prowadzić do ponownego pojawienia się przebarwień. Ważne, aby zarówno w trakcie jak i po zakończeniu kuracji stosować się ściśle do zaleceń lekarza, np. w zakresie stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym.
W 99% przypadków intensywność plam ulega redukcji aż o 95%!
Dlaczego terapia Terapia Cosmelanem® jest tak skuteczna?
Należy pamiętać, iż to złożony mechanizm działania:

  •  Witaminy A i C zabezpieczają przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez ekspozycję na promienie UV
  •  Kwas kojowy, fitowy, azelainowy - hamują aktywność tyrozynazy
  •  Kwas kojowy, azelainowy - przywraca równowagę przekształcania eumelaniny (ciemna) w feomelaninę (jasna)
  •  Dodatkowa fotoprotekcja (TiO2 )

 Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na składniki preparatu
  • Trwała ekspozycja na słońce

Cena zabiegu:

od 1800 zł.

Czas zabiegu:

15-40 min.


Wizytę ustala się indywidualne
Tel.509-988-963 
od poniedziałku do piątku od 8:00-15:00

Patrz szczegółowy cennik