zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Korekcja wału paznokciowego

Korekcja wału paznokciowego

Zabieg jest małoinwazyjny.
Wymaga specjalnego przygotowania.
Patrz poniżej !

Chore paznokcie u stóp , czy rąk, to nie tylko problem kosmetyczny.
Mogą one doprowadzić do poważnych ograniczeń  i dotkliwie zakłócić nasze dobre samopoczucie.
Czynnikiem sprzyjającym zapaleniu wału paznokciowego jest najczęściej:

  •  uraz związany z nieumiejętnym pedikiurem, (obcięty nieprawidłowo paznokieć rośnie nie tylko w przód, ale i na boki, a jego ostra krawędź  wbija się w skórę wału paznokciowego i uszkadza go)
  • uszkodzenie paznokcia, poprzez noszenie za ciasnych butów lub wady stóp
  • skaleczenie opuszki palca

Przerwanie ciągłości tkanek paznokciowych jest wówczas doskonałym miejscem do wnikania w tkanki bakterii chorobotwórczych, które wywołują stan zapalny. Zdarza się również, że zapalenie może rozwijać się w przebiegu grzybicy paznokci albo w przebiegu paznokci wrastających.
Paznokieć wrastający jest to stan, w którym dochodzi do zapalenia wału paznokciowego, wywołanego jego uciskiem przez rosnącą płytkę paznokciową. Towarzyszy temu znaczna bolesność i obrzęk wału paznokciowego, a w dalszej fazie wtórna infekcja bakteryjna, tworzenie się ziarniny zapalnej.
Istotą dolegliwości jest nieprawidłowe zawijanie się paznokcia  z jednego lub obu boków pod spód i wrastanie w wał otaczający płytkę paznokciową. W miejscu wrastania paznokcia rozwija się bardzo bolesny odczyn zapalny.
Nowoczesną metodą rozwiązania  tego problemu jest zastosowanie  laserów  medycznych. Mówimy wówczas o laserowej korekcji wału paznokciowego.
Z całą pewnością najlepsze efekty terapeutyczne  uzyskujemy przy współpracy z wykwalifikowanym podologiem, który przygotowuje  paznokcie do zabiegu laserowego, a w razie potrzeby po zabiegu laserowym zaopiekuje się odpowiednio pacjentem, w szczególności jego profilaktyką .
Laserowa korekcja wału paznokciowego polega na usunięciu laserem stanu zapalnego i odparowaniu zmienionego zapalnie wału paznokciowego , a w efekcie umożliwienie swobodnego wzrostu płytki paznokciowej, która nie napotyka na swojej drodze narastającego na nią wału paznokciowego.
 Zaletami metody w porównaniu do metod "klasycznych" są m.in.

  •  mała inwazyjność zabiegu
  •  możliwość wykonania nawet w ostrych stanach zapalnych wału paznokciowego (promień lasera nie tylko zatrzymuje krwawienie, ale także działa odkażająco i przeciwbakteryjnie)
  • bardzo wysoka skuteczność

Po zabiegu zalecane jest siedzenie z uniesioną nogą przez kilka dni, co ogranicza dolegliwości i zapobiega ewentualnemu przekrweniu palucha.

Cena zabiegu: 250 zł jeden palec
Czas zabiegu: od 10-20 min
Częstotliwość:  1 raz w m-cu

Zarezerwuj wizytę w Zabrzu 

Patrz szczegółowy cennik

Zobacz wszystkie PROMOCJE