zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Likwidacja cellulitu

Likwidacja cellulitu


Cellulit, czyli skórka pomarańczowa - właściwa medyczna nazwa to: lipodystrofia – nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Obecnie wiadomo, że jest następstwem działania hormonów oraz samym trybem życia, zanieczyszczeniem środowiska, złymi nawykami żywieniowymi. Cellulit dotyka ponad 80% kobiet
i może pojawić się już około 12 roku życia, czyli w momencie rozpoczęcia działania estrogenów.
U kobiet po menopauzie, jajniki przestają wytwarzać estrogeny, ciało kobiet wówczas zmienia się, organizm nie magazynuje już tłuszczów potrzebnych w razie ewentualnej ciąży.
Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząti powodowane są przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Rzadko występuje u mężczyzn. Należy pamiętać, iż każdy z nas rodzi się z określoną liczbą komórek tłuszczowych. Każda może powiększyć swój rozmiar nawet 60 razy. To w nich nasz organizm magazynuje tłuszcz.
W miejscu nagromadzenia i przerostu komórek tłuszczowych dochodzi do ucisku naczyń limfatycznych i krwionośnych, dlatego komórki słabiej wydalają produkty przemiany materii. Nieusunięte toksyny i woda zaczynają zalegać w tkankach, co powoduje powstawanie obrzęków. Magazynowany tłuszcz nie rozkłada się równomiernie, tylko zbija w widoczne gołym okiem grudki. Włókna kolagenowe ulegają rozwarstwieniu. Efektem tych zmian jest zwiotczenie i widoczne gołym okiem pofałdowanie skóry.
Jest to proces ściśle uzależniony od glikolizy, czyli rozkładu glukozy, który zachodzi w każdej komórce naszego ciała.
W diecie bogatej w węglowodany (glukozę) i ubogiej w tłuszcze, organizm zwiększa syntezę kwasów tłuszczowych, z których powstają tłuszcze, są one następnie gromadzone jak już wspomniałam jako rezerwa energii w komórkach tłuszczowych. W następstwie dochodzi do powiększenia komórek tłuszczowych. Organizm w razie potrzeby w pierwszej kolejności wykorzystuje łatwo dostępne węglowodany, a dopiero później sięga po tłuszcze, które są „upchnięte”, „zapakowane”
i trudno dostępne.Jest to wiedza o tyle istotna przy walce
z cellulitem, że pozwala zrozumieć istotę spalania tłuszczu.
Same kosmetyki nie pomogą go nam spalać.
W miejscu nagromadzenia komórek tłuszczowych a dokładniej ich przerostu, powstaje obrzęk, który zaburza funkcjonowanie tkanek łącznych upośledzając cyrkulację krwi i limfy. Estrogeny wpływają na zwiększoną przepuszczalność naczyń krwionośnych, płyn fizjologiczny przenika z krwi do tkanek i gromadząc się powoduje obrzęki i uczucie ciężkości, dobrze znane podczas co miesięcznego cyklu. Obrzęki te uciskają naczynia krwionośne zaburzając mikrokrążenie. To wpływa na niedotlenienie komórek tłuszczowych i gromadzenie w nich substancji szkodliwych. Dodatkowo włókna kolagenu i elastyny u kobiet są znacznie bardziej elastyczne i rozciągliwe niż u mężczyzn, gdzie ich struktura jest mocna i odporna na rozciąganie. Włókna kolagenu
i elastyny u kobiet są delikatniejsze, gdyż muszą rozciągnąć się w okresie ciąży, wówczas też znacząco się osłabiają.
Chcąc więc pozbyć się cellulitu i posiadając wiedzę na temat jego powstawania, nasuwa się jeden wniosek - pobudzić krążenie
i zmusić komórki tłuszczowe do tego, aby oczyściły się z produktów przemiany komórkowej. Mamy na to fantastyczne rozwiązanie. Technologia AMFLI !!!. Więc w jaki sposób technologia AMFLI wpływa na cellulit?i zlokalizowany tłuszcz?
Główne punkty uchwytu w przypadku cellulitu to:
- ujędrnienie błon międzykomórkowych, - rozszerzenie naczyń, utlenowanie tkanek i drenaż, - kompresja adipocytów, - REDUKCJA OBJĘTOŚCI KOMÓREK TŁUSZCZOWYCH.
- Cieplne ujędrnienie błon komórkowych,
- zmniejszenie lepkości tkanek,
- kompresja adipocytów,
- drenaż płynów,
- redukcja objetości komórek tłuszczowych,
- uwolnienie trójglicerydów.
Uwolniony z tkanek tłuszcz (nie rozpuszczalny w wodzie) i glicerol (rozpuszczalny w wodzie są następnie transportowane do wątroby.Przepływ strumienia energii przez struktury biologiczne powoduje uwolnienie ciepła co jest znane jako „efekt Joula”. Efekt ten jest wykorzystywany np. w chirurgii do bezkrwawego ciecia powłok. Technologia w/w wytwarza ciepło w sposób bardzo bezpieczny.Penetracja fal radiowych w tkankach zależy od grubości tkanek, ich nawodnienia i odległości pomiędzy elektrodami. Teoretyczna penetracja fali AMFLI to 12-20 mm. Opór tkanek w czasie radiofrekwencji podwyższa ich temperaturę w efekcie czego wzrasta przepływ krwi w naczyniach, zwiększa się utlenienie tkanek i przyspiesza się metabolizm szkodliwych produktów przemiany materii np: dwutlenku węgla i toksyn. Lokalna hypertermia zmniejsza lepkość płynów ustrojowych co ułatwia wymianę międzykomórkową i metabolizm. W tkankach rozszerzają się naczynia, drobne kapilary zwiększają filtrację, metabolizm w tkance gwałtownie wzrasta, zwiększa się absorbcja płynów zewnątrzkomórkowych i poprawia się lokalne krążenie.
Jest to więc odwrócenie wszystkich negatywnych procesów odpowiedzialnych za tworzenie lokalnych złogów tłuszczowych
i cellulitu. Cechy tkanki z objawami cellulitu:
- zastój płynów,
- zwolniony metabolizm,
- obniżenie temperatury - lokalnie,
- gromadzenie szkodliwych produktów przemiany materii.
W przypadku skóry, która utraciła swoją jędrność, spręzystość
i kształt, zabieg pozytywnie wpływa na:
- reakcję zapalną odpowiedzialną za przebudowę tkanek
- migrację fibroblastów
- systezę nowego kolagenu i skurcz włókien elastyny.
Lokalne ogrzanie skóry przy pomocy radiofrekwencji powoduje rozszerzenie naczyń i przekrwienie skóry, co prowadzi do zwiekszonego utlenowania tkanek, redukcji poziomu C02, zwiększenia wymiany jonów i przyspieszeniu uzyskania równowagi tkankowej.
Energia ta poprawia drenaż tkanek i eliminacje toksyn. Natychmiast po zabiegu kurczy włókna elastyny co jest widoczne w postaci świetlistej, nawilżonej i bardziej zwartej, napietej skóry.
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych aktywności. Oriflame Nie zaleca się opalania na słońcu lub w solarium przez 24h.
Zaleca się przez 2 dni picie 8 szklanek neutralnych płynów
i stosowanie niskotłuszczowej diety.


 

Cena badania: 300 zł
Czas zabiegu: 15 min
Częstotliwość:  co 2 tygodnie 8-14 sesji

Zarezerwuj wizytę w Zabrzu 

Patrz szczegółowy cennik

Zobacz wszystkie PROMOCJE