zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Likwidacja rozstępów

Likwidacja rozstępów


Badania wykazują, że zagrożeni powstaniu rozstępów
są ci wszyscy, których nadnercza produkują zwiększone ilości kortyzolu - hormonu stresu. Kortyzol produkowany jest w nadmiarze w okresie dojrzewania, podczas ciąży oraz w czasie nadmiernego tycia. Gdy hormon stresu gromadzi się we krwi w zbyt dużych ilościach, zaczyna upośledzać funkcjonowanie fibroblastów. Podczas mocnego rozciągania się skóry, które ma miejsce np.w przypadku gwałtownych wahań wagi, zamiast rozciągać się - pękają, czego efektem są właśnie rozstępy.
Bywa,że w momencie ich tworzenia się skóra swędzi lub piecze.
W fazie początkowej rozstępy wyglądają jak różowe lub fioletowe prążki. Z czasem ulegają rozjaśnieniu, przybierają kolor białawy i można je wyczuć przy dotyku.
Rozstępy to przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry, początkowo wyniosłe, obrzękowe, następnie ulegające zanikowi.
Ich pojawienie się jest z reguły bezobjawowe, ale może być połączone z delikatnym odczuciem świądu, rzadziej pieczenia i bólu.
PRZYCZYNY TWORZENIA SIĘ ROZSTĘPÓW:
Powodem tworzenia się rozstępów jest "niewspółmierność" pomiędzy wytrzymałością skóry i siłami ją rozciągającymi
(np. w wyniku szybkiego wzrostu masy ciała, ciąży, wyczynowego sportu itp.)U wielu osób rozstępy tworzą się w wyniku pewnej genetycznej predyspozycji. Okresem sprzyjającym jest okres dojrzewania, ciąża, otyłość, menopauza. Dochodzi wówczas do zwiększonej produkcji kortyzolu - hormonu kory nadnerczy, który upośledza funkcje fibroblastów,co z kolei spowalnia odnowę komórkową i syntezę kolagenu. Pojawienie się rozstępów na skórze zawsze wskazuje na patologię fibroblastu, a w konsekwencji: pękanie kolagenu. Gdy fibroblast "choruje" dwa podstawowe białka strukturalne (kolagen i elastyna), odpowiedzialne za elastyczność, nawilżenie i kondycję skóry są zmienione.
FAZY TWORZENIA SIĘ ROZSTĘPÓW:
• Faza I (zapalna) - przeważa komponenta zapalna, rozstępy mają kolor czerwony, czerwonowinny lub czerwononiebieski, są równolegle ułożone. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse by się ich pozbyć.
• Faza II (zanikowa) - następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Przystąpienie do leczenia rozstępów na tym etapie może nieco polepszyć stan skóry, ale nie zlikwiduje się ich w 100%.Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję 2 rodzajów białek: kolagenu i elastyny.
Białka te nadają skórze elastyczność, jędrność, sprężystość oraz odpowiednie napięcie.Występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi. W przypadku osób uprawiających kulturystykę lub sporty siłowe rozstępy najczęściej występują od wewnętrznej strony ramion, pod ramionami, na klatce piersiowej, barkach, wewnętrznej stronie ud. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała
w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. Ubytki te powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastyny. Rozstępy powstają
w dwóch etapach. Zapalne oraz zanikowe. Zerwana tkanka
zamiast się regenerować, zanika. Problem w likwidacji rozstępów polega na ich głębokim położeniu oraz bardzo małej ilości prawidłowej tkanki w nich zawartej.
KTO NAJBARDZIEJ JEST NARAŻONY NA WYSTĘPOWANIE ROZSTĘPÓW?
• ludzie otyli
• nastolatki w okresie dojrzewania
• kobiety w okresie ciąży, menopauzy
• kulturyści
• osoby o częstych wahaniach wagi
• osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych
• osoby przyjmujące leki steroidowe
• osoby z predyspozycjami genetycznymi
Jak leczyć rozstępy?
Przede wszystkim powinniśmy wzmocnić stare włókna kolagenowe które są kruche i podatne na zerwania,
a zarazem stymulować wytwarzanie nowych. Poprzez nowoczesne systemy medyczne możemy zwiększa spoistość tkanki łącznej, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Pobudzamy również fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze.
Zabieg likwidacji rozstępów poprzez zastosowanie technologii AMFLI, to najbardziej skuteczny sposób walki z rozstępami. Zapewnia pacjentowi jednolite
i spektakularne efekty estetyczne. Wspomaga regenerację
i remodeling tkanki dotkniętej problemem, ale także wyrównuje jej koloryt. Metoda ta jest bezpieczna, dochodzi do efektu kontrolowanej i natychmiastowej wymiany skóry starej i zmęczonej na nową i zdrową.
Technologia AMFLI to innowacyjny system, który wykorzystuje radioczęstotliwość niepowtarzalny Automatic Multi-Frequency and Low Impedance do rozbicia komórek tłuszczowych oraz promować powstawanie kolagenu, nie powodując uszkodzenia otaczających tkanek, nerwów i naczyń krwionośnych.
Poprzez odpowiednie zastosowanie różnych głowic podgrzaniu ulegają odpowiednio warstwy skóry i tkanki podskórnej. Natychmiastowym efektem głębokiego podgrzewania skóry właściwej i tkanki podskórnej jest rozszczepienie poprzecznych wiązań łączących włókna kolagenu - rozkręcenie spiralnej struktury i rozerwanie pęczków kolagenu . Proces ten skutkuje pobudzeniem fibroblastów - komórek odpowiedzialnych za syntezę kolagenu w skórze. Dochodzi do nasilonej syntezy
nowych włókien i reorganizacji ich trójwymiarowej struktury w pęczki. Proces tej reorganizacji kolagenu zwanej remodelingiem powoduje stopniowe pogrubienie i odbudowę skóry właściwej, wzrost napięcia i elastyczności oraz poprawę jakości i wyglądu skóry.Wszystkie powyższe procesy powodują zmniejszenie objętości i poprawę funkcjonowania tkanki tłuszczowej,
a także wzrost sprężystości i poprawę struktury i jakości tkanki łącznej oraz skóry.

Cena zabiegu: 300 zł.
Czas zabiegu: 15 min.
Zalecana seria: 8-14 sesji co 2 tygodnie

Zarezerwuj wizytę w Zabrzu 

Patrz szczegółowy cennik

Zobacz wszystkie PROMOCJE