zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: USG cellulitu

USG cellulitu

Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania.
Prawie 90% kobiet boryka się z uporczywym problemem , jakim jest cellulit. Dotyka on zarówno kobiet otyłych jak i szczupłych, a nawet bardzo szczupłe.
Jednym z najnowszych zastosowań USG jest:
badanie stopnia zaawansowania cellulitu
monitorowanie postępów kuracji przeciwcellulitowych.
Ultrasonografia pozwala zajrzeć w głąb skóry dotkniętej cellulitem i ocenić:
stopień zmian w budowie skóry właściwej
i leżącej pod nią podskórnej tkanki tłuszczowej.
Badanie to pomoże odpowiedzieć nam na pytanie, czy dany preparat rzeczywiście jest tak skuteczny jak o nim mówią, czy to tylko reklama i czy rzeczywiście nam pomaga w pozbyciu się ”skórki pomarańczowej”.
Obraz ultrasonograficzny skóry tworzy głównie woda i kolagen, co pozwala na ocenę struktury poszczególnych warstw skóry:
naskórka
skóry właściwej
tkanki podskórnej
a także na pomiar ich grubości.
Wyróżniamy trzy rodzaje cellulitu- postać:
twardą, która dotyczy glównie młodych kobiet gimnastykujących się. Jest mało widoczny, często z obecnością rozstępów; nie leczony przechodzi później w ciężką postać.
wiotką wystepuje głównie u kobiet po 40 roku życia - przy zmniejszeniu napięcia tkanek, wiotkości mięśni, spadku masy ciała.
obrzękową jest postacią najcięższą.
W zależności od stopnia zaawansowania na podstawie badania USG cellulit podzielono na stopnie od 0 do 3.
Stopień 0 to skóra o gładkiej powierzchni, po ujęciu skóry w fałd widoczne są nieznaczne pobruzdowania. Obraz nadmiernej przepuszczalności naczyń włosowatych.
Stopień 1 to skóra o gładkiej powierzchni, po ujęciu jej w fałd widoczne są zagłębienia. Obszary przekrwienia otoczone są obszarami niedokrwienia.
Stopień 2 - zagłębienia występują podczas napinania mięśni (np. w pozycji stojącej). Wyczuwalne są grudki i bardzo drobne guzki. Ten obraz grudek i drobnych guzków określa się jako "skóra leoparda".
W stopniu 3 zagłębienia widoczne są w spoczynku (np. w pozycji leżącej), guzki większych rozmiarów są otoczone tkanką włóknistą. Występują duże obszary niedokrwienia o obniżonej temperaturze.
 

Przygotowanie do badania:
  • rak 
Przeciwwskazania:
  • obecność otwartych ran części miękkich
  • otwartych infekcji oparzeń w polu badania