zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Usuwanie przebarwień

Usuwanie przebarwień

Skóra posiada swój naturalny kolor, niezależny od ekspozycji na słońce: określany jest on jako pigmentacja skóry.Kolor ten związany jest z komórkami w skórze nazywanymi melanocytami. Mają one szczególną cechę produkowania pigmentu zwanego melaniną. Melanina obecna w skórze daje naturalną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV) emitowanym przez słońce.
Istnieją 2 typy melaniny:
1. Eumelanina nazywana „prawdziwą” melaniną, jest czarna lub brązowa i obecna w skórze osób o ciemnej karnacji (chroni przed promieniami UV);
2. Feomelanina nazywana też „czerwoną” melaniną. Jest obecna w skórze osób o jasnej karnacji i rudych włosach (nie chroni przed promieniowaniem UV).
Proporcja tych dwóch typów melaniny określa naturalny kolor skóry i rodzaj opalenizny powstający w wyniku ekspozycji na słońce.
Przebarwienia to różnej wielkości plamy, które są ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Powstają w wyniku zaburzeń procesu pigmentacji nierównomiernego rozmieszczenia barwnika skóry – melaniny. Proces ich powstawania jest złożony.
Aby skutecznie usunąć przebarwienia i cieszyć się jednolitą cerą, należy podjąć z nimi, często nie krótką walkę. Jednak osoby, które uwolniły się od przebarwień, jednogłośnie potwierdzają, że warto.
Skuteczność terapii zależy od głębokości, rozległości i charakteru danej zmiany. Doskonałe efekty przynosi terapia łączona.Aby po skończonej terapii uniknąć powstawania kolejnych przebarwień należy stosować się ściśle do zaleceń specjalisty i nie zapominać o ochronie przeciwsłonecznej skóry.
Przyczyny ich powstania:
promieniowanie UVA i UVB
zaburzenia poziomu hormonów
przebarwienia pozapalne, powstałe w miejscu urazu
oparzenia, czy zmian trądzikowych
hormonalna terapia zastępcza
stosowanie hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych
ciąża
stosowanie leków o działaniu fotouczulajacym (niektóre antybiotyki, leki nasercowe)
przyjmowanie ziół fotouczulajacych (np.dziurawiec, nagietek)
stosowanie kosmetyków zawierajacych m.in. retinol i witaminę C
choroby wątroby i tarczycy
Usuwanie przebarwień najczęściej okazuje się procesem długotrwałym. Dobór właściwej metody zależy od głębokości, rozległości i charakteru zmiany.

Polecane zabiegi:
  1. Koktajl na przebarwienia
  2. Koktajl depigmentacyjny
  3. Mikrodermabrazja
  4. Mezoterapia mikroigłowa
  5. Laser
  6. Cosmelan ®