zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Usuwanie trądzika

Usuwanie trądzika

Trądzik pospolity wiąże się z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych i rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Powoduje to zatykanie przewodów wyprowadzających łój z gruczołu, czego przyczyną jest jego nadmierne gromadzenie się. Proces ten nasila nadmierna produkcja łoju. Na tym etapie rozwoju zmian trądzikowych dołączają się znaczne ilości bakterii beztlenowych (Probiniobacterium). Bakterie te wytwarzają enzymy rozkładające tłuszcze. Produktem tej reakcji są wolne kwasy tłuszczowe o silnym działaniu drażniącym. W ten sposób powstają objawy trądziku: zaskórniki, grudki, krosty, torbiele ropne.Jeżeli zostanie zaniedbany, możemy mieć pewność, że jego stan ulegnie pogorszeniu.
Trądzik różowaty Występuje na podłożu łojotokowym i zaburzeń naczynioruchowym (czerwienienie się skóry pod wpływem bodźców fizycznych i emocjonalnych). Objawia się on nawrotowym lub stałym rumieniem twarzy, wysiewem grudek i krostek oraz przerostem gruczołów łojowych. Jest to cera wrażliwa ze skłonnością do rozszerzania naczyń krwionośnych, lecz na podłożu cery tłustej. Schorzeniu temu często towarzyszą powikłania oczne (zapalenie spojówek i brzegów powiek). Stadia trądziku różowatego:
I – okres rumieniowy – pojawia się pod wpływem bodźców zewnętrznych i wewnętrznych ( zimno, ciepło, stres), przemijające nasilenie.
II – okres grudkowo-krostkowy – utrwalony rumień, na nim grudki i krostki.
III – okres przerostowy ( postać guzowata) – jedynie u mężczyzn, przerost tkanek miękkich w okolicach nosa – kalafiorowatość ( dochodzi do przerostu gruczołów łojowych, tkanki łącznej oraz naczyń krwionośnych.
Dzisiejsze osiągnięcia medycyny pozwalają pomóc pacjentom z problemem nieostrych stanów zapalnych trądzika pospolitego oraz różowatego , dzięki wykorzystaniu lasera diodowego i odpowiednio dobranej fali, jak również przy wykorzystaniu kawitacji i prądów D'arsonvala. Tłumi się aktywność gruczołów łojowych, dzięki czemu zmniejsza i eliminuje powstanie stanów zapalnych w skórze 

Proponowane zabiegi:
  1. Laser medyczny
  2. Peeling kawitacyjny
  3. Darsonwalizacja