zadzwoń

lub zapytaj online


Jesteś tu: Usuwanie brodawek

Usuwanie brodawek

Zabieg jest małoinwazyjny.
Wymaga specjalnego przygotowania.
Patrz poniżej !
 
BRODAWKI PAZNOKCI zawsze szpecą naszą skórę, ale o czym bezwzględnie należy pamiętać, to to , że są wywoływane przez wirusy- wirusa brodawczaka ludzkiego, czyli wirusa papilloma, który nazywany jest również HPV (ang. human papilloma virus).  i nieleczone mogą się  błyskawicznie rozmnażać  . Najczęściej występują one w okolicy wału paznokciowego, jako małe grudki o zrogowaciałej, nierównej powierzchni, które nie swędzą. Brodawki mogą występować pojedynczo lub w skupiskach.
Należy pamiętać, że nie są one obojętne dla człowieka, a ich obecność prowadzi często do zaburzeń wzrostu paznokcia.
Obecnie najlepszym sposobem stosowanym przy usuwaniu brodawek paznokci  jest laserowa metoda usuwania brodawek.Polega ona na emisji energii światła na powierzchnię zmiany skórnej. Światło lasera jest absorbowane przez tkanki brodawki, co w efekcie wywołuje odparowanie zawartej w nich wody. Zabiegi z użyciem lasera pozwalają na dużą precyzję działania. W trakcie wykonywania procedury rana nie krwawi, natomiast w okresie rekonwalescencji dolegliwości bólowe i obrzęk tkanek są o wiele mniejsze niż po procedurze z zastosowaniem skalpela. Po usuniętej zmianie pozostaje strupek, który odpada samoistnie po kilku tygodniach.
Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko i zostaje po niej niewielka blizna bądź zabieg nie pozostawia żadnych śladów (jest to uzależnione od rozległości rany). Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja obszaru pozabiegowego-osłoną antybakteryjną i płynami dezynfekującymi, o których pacjent zostaje informowany w trakcie zabiegu. Nieprzestrzeganie owych zaleceń  może skutkować powikłaniami.
Po zabiegu należy unikać długotrwałego moczenia oraz podrażnień mechanicznych obszaru poddanego działaniu lasera.
Z całą pewnością najlepsze efekty terapeutyczne  uzyskujemy przy współpracy lasera oraz wykwalifikowanego podologa, który przygotowuje  paznokcie do zabiegu laserowego, a w razie potrzeby po zabiegu laserowym zaopiekuje się odpowiednio pacjentem, w szczególności jego profilaktyką.

Inne znane techniki usuwania brodawek paznokci to:

  • wymrażanie brodawek ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu,
  • łyżeczkowanie
  • przyżeganie brodawek  tzw. lapisem, czyli azotanem srebra
  • preparaty zawierające środki keratolityczne i cytostatyczne lub tylko keratolityczne.
Niezależnie jednak od sposobu usuwania brodawki z okolic macierzy paznokcia,należy wybrać taką metodę , aby była skuteczna dla konkretnego pacjenta.

Cena zabiegu: 250 zł jedną brodawkę
Czas zabiegu: od 10-20 min
Częstotliwość:  1 raz w m-cu,,aż do
całkowitej likwidacji brodawki

Zarezerwuj wizytę w Zabrzu 

Patrz szczegółowy cennik

Zobacz wszystkie PROMOCJE